Usługi

Malowanie proszkowe

Prowadzimy usługi malowania proszkowego - nakładania farby proszkowej na powłokę metalową techniką natrysku elektrostatycznego w kabinie o wymiarach: 200x100x100 [cm]. Dostępne kolory z palety RAL. Malujemy farbami przeznaczonymi do elementów narażonych na działanie środowiska zewnętrznego. Wykonujemy malowanie na gładko, w macie oraz strukturalnie.

Wymagania:

W związku z procedurami ISO stosowanymi w zakładzie, norma PN-EN ISO 8130-14 oraz PN-EN ISO12944-4 wymaga stosowania zasad wykonania i kontroli jakości powłoki malarskiej:

 • Elementy przeznaczone do malowania proszkowego powinny być wykonane ze stali czarnej, nierdzewnej, kwasoodpornej, aluminium
 • - Elementy powinny być:
  - Wolne od wszelkiego rodzaju zabrudzeń, a w szczególności od substancji oleistych itp.
  - Wyczyszczone z resztek farb z poprzedniego malowania, w przeciwnym wypadku resztki poprzednich farb będą odznaczać się na nowej warstwie farby, za co Spółka ZMER nie ponosi odpowiedzialności.
  - Nie większe niż wymiary kabiny 200x100x100 [cm]
  - Wolne od elementów ruchomych, które podczas malowania mogą zostać pokryte powłoką malarską i będzie konieczność wprowadzenia elementów w ruch poprzez przerwanie powłoki malarskiej mechanicznym sposobem, który może doprowadzić do odprysków powłoki malarskiej w miejscu ruchomym elementu
 • Elementy powinny być wykonane z surowców odpornych na temperaturę 200 stopni Celsjusza