Firma

Firma dziś

Pierwsze kroki

Przedsiębiorstwo ZMER rozpoczęło swoją działalność w 1952 roku jako samodzielna jednostka znana pod nazwą Zakłady Mechaniczne Elektryfikacji Rolnictwa w Kaliszu, której zasadniczą częścią działalności była produkcja wyrobów do budowy linii energetycznych. Byliśmy pionierami w tej gałęzi energetyki a nasze wyroby znalazły powszechne uznanie i zastosowanie podczas elektryfikacji terenów wiejskich. Ciągle wzrastające potrzeby rozwijającej się branży energetycznej skłoniły przedsiębiorstwo do znacznego rozszerzenia asortymentu produkowanych wyrobów.

Założenie spółki

W 1991 roku państwowe przedsiębiorstwo ZMER zostało sprywatyzowane w formę pracowniczej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i rozpoczęło swą działalność pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych "ZMER" Sp. z o.o. Przejęto tradycję, działalność i majątek byłego przedsiębiorstwa. Działając w nowych warunkach gospodarczych i własnościowych w firmie nastąpił burzliwy rozwój. Firma stała się znanym producentem specjalistycznych wyrobów dla potrzeb energetyki w zakresie linii średnich i niskich napięć.

W październiku 2018 udziałowcy podjęli decyzję o likwidacji spółki.

Cały dotychczasowy majątek został sprzedany a na jego bazie powstała nowa firma ZMER Sp. z o.o. , która jest kontynuatorem wcześniejszej działalności.

Dziś możemy się pochwalić produkcją nowoczesnych wyrobów posiadających odpowiednie atesty i certyfikaty.

Nasi klienci

Przedsiębiorstwo działając na rynku od kilkudziesięciu lat stale się rozwija i poszerza grono swoich klientów. Znaleźliśmy się na listach dostawców kwalifikowanych Zakładów Energetycznych w całej Polsce. Nasi klienci to także firmy wykonawcze, hurtownie elektrotechniczne oraz zakłady przemysłowe. Możemy pochwalić się również stałą współpracą z projektantami sieci energetycznych oraz biurami projektowymi. Dostarczamy swoje wyroby dla odbiorców w Rosji gdzie nasze łączniki SN cieszą się wysokim uznaniem i stanowią podstawę bazy do modernizacji sieci napowietrznych.

Docenienie

Dzisiejsze warunki rynkowe sprawiają, że klienci decydując się na współpracę potrafią docenić doświadczenie i fachowość. Wiedzą, że można zaufać jakości i tradycji znanej firmy, jaką niewątpliwie jest ZMER. Wprowadzane przez nas rozwiązania techniczne stały się wzorem dla naszej konkurencji i synonimem najwyższej jakości.

Kadra pracownicza

Dysponujemy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pracowniczą stale podnoszącą swoje kwalifikacje stosownie do rosnących wymagań odbiorców. Przedsięwzięcia nasze realizujemy poprzez profesjonalną organizację zarządzania oraz szeroką współpracę z Ośrodkami Naukowo-Badawczymi, w tym m.in. Politechniką Poznańską oraz Instytutami Energetyki.

Jakość

Zapewniamy nowoczesne, bezpieczne produkty i usługi najwyższej jakości w korzystnych cenach. Nasze wyroby są zabezpieczane antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe i galwaniczne. Sterowane numerycznie wykrawarki, gilotyny oraz zaginarki do blach oraz roboty spawalnicze, na których w sposób powtarzalny są spawane ramy łączników oraz konstrukcje energetyczne zapewniają naszym wyrobom dużą dokładność wykonania i uznanie Klientów. Dbamy o to, aby zapewnić ciągły wzrost zarówno w obszarze jakości produkcji, postępu technologicznego jak i technicznego. Jesteśmy w posiadaniu własnej malarni proszkowej oraz cynkowni galwanicznej i ogniowej.

Certyfikaty

Potwierdzeniem naszych starań jest przyznanie przez TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. certyfikatów w zakresie wytwarzanie elementów konstrukcyjnych zgodnie z normą EN 1090-1:2009+A1:2011 oraz potwierdzających spełnienie wymagań jakości dotyczących procesów spawania wg wymagań PN-EN ISO 3834-2.